جدیدترین سایت

چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟ - جدیدترین سایت

مسابقه کاربران برتر فایل ناب
تنظیم شرایط محیطیفایل ناب | ایجاد فروشگاه فایل

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96
فایل بفروشید ، درآمد کسب کنید و جایزه بگیرید

هفت دوره از مسابقات فایل ناب را در کنار شما کاربران عزیز بودیم و تلاش کردیم که با جوایزی هرچند کوچک ، قدردان زحمات و تلاش های شما عزیزان باشیم. در بهار 96 هم با هشتمین دوره از مسابقات فایل ناب در کنار شما خواهیم بود و همه با هم تلاش خواهیم کرد که در مسیر موفقیت پیش قدم باشیم.

جوایز ویژه بازاریاب های برتر:
بیش از 300 بازاریابی: 100,000 تومان
بیش از 600 بازاریابی: 250,000 تومان
بیش از 900 بازاریابی: 450,000 تومان

جوایز ویژه برای فروشندگان برتر:
آپلود بیش از 500 فایل: 50,000 تومان
آپلود بیش از 1000 فایل: 110,000 تومان
آپلود بیش از 2000 فایل: 250,000 تومان

چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟ ۲۳ دی ۱۳۹۶

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

برترین‌ها – ترجمه از الهام مظفری: همه ما هر روز فکر می‌کنیم، این بخش بسیار مهمی از زندگی ماست. با این حال موقعیت‌هایی وجود دارد که آرزو می‌کردیم کاش می‌توانستیم بهتر فکر کنیم. مثل مواقعی که برای امتحان درس می‌خوانیم، یا روی یک پروژه واقعا مهم کار می‌کنیم، یا سعی می‌کنیم مهارت جدیدی را یاد بگیریم. به هر دلیلی که باشد، گاهی ما نیاز داریم عملکرد شناختی خود را تقویت کنیم.

نوشیدن قهوه


هرچند نوشیدن قهوه به مقدار زیاد و نداشتن خواب کافی و منظم برای سلامت بدن در دراز مدت خوب نیست، اما محققان متوجه شده اند که نوشیدن قهوه در کوتاه مدت فقط شما را هوشیار نگه نمی‌دارد، بلکه کمک می‌کند روی امور خسته کننده بهتر تمرکز کنید و هر چیز دیگری که با هوش در ارتباط است از جمله استدلال و زمان واکنش را تقویت کنید. باید تاکید کنیم محققان اعتقاد ندارند که قهوه به طور کلی شما را باهوش‌تر می‌کند فقط به طور موقت بازدهی مغزتان را بالاتر می‌برد.

چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟

 

نور خورشید


گرچه آفتاب بیش از حد به پوست صدمه می‌زند، اما نور آفتاب بسیار کم هم برای مغز خوب نیست. محققان دریافته اند که افراد میانسال و مسن‌تر اگر ویتامین دی بیشتری داشته باشند بهتر عمل می‌کنند و ویتامین دی را می‌توانید به طور طبیعی از نور آفتاب دریافت کنید. محققان معتقدند که ویتامین دی می‌تواند روند پیرشدن مغز را کندتر کند. اگر نمی‌توانید مستقیما در معرض نور خورشید قرار گیرد مکمل‌های آن هم وجود دارند. البته باید توجه داشته باشید که مثل همه چیزهای خوب که زیادشان ضرر دارد، باید این مکمل را هم با احتیاط و به اندازه مصرف کنید.
چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟ 

 


اجازه دهید ذهنتان منحرف شود


شاید فکر کنید برای اینکه مغزتان عملکرد بهتری داشته باشد باید روی موضوع مورد نظرتان تمرکز کنید. تا حدی درست است که بیشتر مواقع باید سعی کنید تنها یک کار را در لحظه انجام دهید. با این حال محققان متوجه شده اند کسانی که به خودشان اجازه می‌دهند بی اراده کار کنند و خیال پردازی کنند، در کارهای مربوط به حافظه بهتر عمل می‌کنند و عملکرد شناختی بهتری دارند. محققان معتقدند استراحت دادن به مغز در وظایف شناختی و فکرهای ساده عملکرد مغز را بهتر می‌کند و تلاش مداوم برای چند کار همزمان مغز را فرسوده می‌کند و پردازش چیز‌ها را دشوارتر می‌کند.
چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟

 


با خودتان حرف بزنید تا چیز‌ها را پیدا کنید


بیشتر ما وقتی ببینیم کسی با خودش حرف می‌زند، فکر می‌کنیم دیوانه شده است. با این حال، محققان این موضوع را بررسی کرده و متوجه شده اند کاملا برعکس است. در این مورد افرادی که در حال پیدا کردن چیزی بودند مورد آزمایش قرار گرفتند و تاثیر حرف زدن مورد بررسی قرار گرفت. به شرکت کنندگان تصاویری نشان داده و از آن‌ها خواسته شد در حالی که نام آن وسیله را می‌گویند به دنبالش بگردند. آن‌ها متوجه شدند کسانی که نام وسیله را بلند می‌گفتند سریع‌تر آن را پیدا کردند. البته هرچه اشاره گفتاری کمتر به چیزی که دنبالش می‌گردیم مربوط باشد این ترفند کمتر کار می‌کند.

 

چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟
 


رقصیدن


برخی مطالعات نشان می‌دهد که رقصیدن و سایر فعالیت‌های مشابه خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می‌دهد. همچنن رقصیدن ذهن و بدن را مشغول نگه می‌دارد. فعالیت هایی که توانایی‌های شناختی را بیشتر تقویت می کنند آن هایی هستند که شما را مجبور می‌کنند سریع تصمیم بگیرید و هم چنین فعالیت هایی که شامل یادگیری الگوهای جدید می‌شود. رقصیدن فوق العاده است، زیرا شامل الگوهای مختلف می‌شوند.

 

چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟ 

 


عادات خوردن


همه ما در مورد معجزات موادغذایی که ما را باهوش‌تر می‌کنند شنیده ایم. اما حقیقت این است که هرچند خوراکی‌ها می‌توانند شما را باهوش‌تر کنند، اما این موضوع کمی پیچیده‌تر از خوردن یکی دو غذای خوب است. برای تقویت عملکردهای شناختی با غذا، باید مطمئن شوید که مغز و بدنتان مواد مغذی مورد نیاز را دریافت می‌کند. برخی از انواع موادغذایی اصلی که به شما کمک می‌کنند، غذاهای حاوی اسیدچرب امگا ۳ (مثل ماهی)، آمینواسید‌ها و آنتی اکسیدان‌ها هستند که در بسیاری از خوراکی‌ها یافت می‌شوند. ویتامین‌ ای هم می تواند برای سلامت مغز خوب باشد و اغلب در دانه ها و مغز‌ها یافت می‌شود. کارشناسان بلوبری، آواکادو و غلات را هم پیشنهاد می‌دهند.
چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟ 

 

بازی تتریس (خانه سازی)

 

محققان اثر تتریس روی مغز را بررسی کرده و چیز جالبی کشف کرده اند. دانشمندان با استفاده از اسکن‌های ام آر آی (MRI) متوجه شده اند که ماده خاکستری قشر مغز بعد از بازی تتریس برای مدت کوتاهی افزایش می‌یابد. هم چنین دریافته اند کسانی که تتریس بازی می‌کنند در امور فضایی عملکرد بهتری دارند. اما از همه جالبتر اینکه برخی تحقیقات نشان می‌دهد که بازی تتریس بلافاصله پس از یک رویداد آسیب زا می‌تواند به پیشگیری از ایجاد خاطرات آزاردهنده کمک کند و حتی به مرور زمان منجر به فلاش بک‌های کمتری شود.

 

 چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟

 


ورزش کردن


افراد زیادی فکر می‌کنند بدنسازان یا ورزشکاران نسبت به بقیه هوش کمتری دارند، اما برخی تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش واقعا عملکرد شناختی را بهبود می‌بخشد. البته باید توجه داشت که محققان در مورد هوش کلی صحبت نمی‌کنند، بلکه درمورد توانایی مغز برای انجام وظایف شناختی صحبت می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش منظم عملکرد شناختی را در کودکان و بزرگسالا نتا ۱۰ درصد افزایش می‌دهد. البته نیاز نیست واقعا یک رژیم ورزشی بسیار سخت بگیرید، حتی یک پیاده روی عادی هم اثرات مثبتی روی مغز می‌گذارد.
 چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟

 


گرسنگی


شاید عجیب به نظر برسد که بگوییم گرسنگی عملکرد شناختی مغز را بهتر می‌کند آن هم بعد از اینکه در مورد خوردن موادغذایی صحبت کردیم که عملکرد مغز را تقویت می‌کنند. اما هرچند برخی خوراکی‌ها برای بهبود عملکرد شناختی در طولانی مدت مفید هستند، اما اگر نیاز دارید قدرت مغزی خود را به سرعت برای یک امتحان بالا ببرید، باید خودتان را گرسنه نگه دارید. دانشمندان در آزمایش موش‌ها متوجه شده اند که موش‌های گرسنه در وظایف شناختی عملکرد بهتری دارند. محققان معتقدند مغز ما هم وقتی فکر می‌کند به غذا نیاز دارد هوشمندانه‌تر عمل می‌کند. هم چنین معتقدند شیوع چاقی در آمریکا روی عملکرد شناختی افراد تاثیر گذاشته است.

 

چطور عملکرد شناختی مغز را افزایش دهیم؟ 

Source link

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 48445 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها