جدیدترین سایت

جنگلها و تاثیرات زیست محیطی آنها - جدیدترین سایت

مسابقه کاربران برتر فایل ناب
تنظیم شرایط محیطیفایل ناب | ایجاد فروشگاه فایل

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96
فایل بفروشید ، درآمد کسب کنید و جایزه بگیرید

هفت دوره از مسابقات فایل ناب را در کنار شما کاربران عزیز بودیم و تلاش کردیم که با جوایزی هرچند کوچک ، قدردان زحمات و تلاش های شما عزیزان باشیم. در بهار 96 هم با هشتمین دوره از مسابقات فایل ناب در کنار شما خواهیم بود و همه با هم تلاش خواهیم کرد که در مسیر موفقیت پیش قدم باشیم.

جوایز ویژه بازاریاب های برتر:
بیش از 300 بازاریابی: 100,000 تومان
بیش از 600 بازاریابی: 250,000 تومان
بیش از 900 بازاریابی: 450,000 تومان

جوایز ویژه برای فروشندگان برتر:
آپلود بیش از 500 فایل: 50,000 تومان
آپلود بیش از 1000 فایل: 110,000 تومان
آپلود بیش از 2000 فایل: 250,000 تومان

جنگلها و تاثیرات زیست محیطی آنها ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

جنگل

پیدایش موجودات و گیاهان زنده

اگر ما نتوانیم نفس بکشیم و اکسیژن مورد نیاز خود را از هوا نگیریم ما و همه حیوانات اهلی و وحشی و موجودات زنده دیگر ظرف چند دقیقه از بین خواهیم رفت. بی شک بیشتر مردم نمی دانند که منبع اکسیژن جنگل ها و درختان هستند اگر درختان نباشند اکسیژن ای نیز ساخته نخواهد شد و زندگی و حیاتی نیز بر روی کره زمین باقی نخواهد ماند جنگل ها و درختان را شُش های زمین نامیده اند و البته جنگل ها چنین نقشی را برای کل حیات دارند گمان نکنید که اکسیژن پیش از آغاز حیات در جَو زمین موجود بوده است حدود ۴ میلیارد سال پیش باکتری ها در درون دریا ها پا به عرصه حیات گذاشتند. این باکتری ها که در آن زمان تنها شکل حیات بر روی زمین بودند در اثر کنش و واکنش های شیمیایی خود گازهایی تولید کردند که کم کم منجر به تشکیل تدریجی اتمسفر زمین شد.

وجود جَو با ضخامت کافی که دارای ۲۰ درصد اکسیژن بود باعث گشت تا به تدریج موجودات چند سلولی و سپس موجودات تکامل یافته دیگری پا به عرصه حیات بگذارند و آرام آرام گونه‌هایی از موجودات دریا ها را ترک و وارد خشکی شدند اگر اینجا با این ضخامت و دارای این ترکیب ویژه نبود هرگز موجودات چند سلولی و سپس موجودات تکامل یافته امروز پا نمی‌گرفتند و هرگز موجوداتی که دریاها را ترک کردند نمی توانستند شرایط خشکی را تحمل کنند و به وجود نمی آمدند. بارندگی به این شکل نبود و کلاً شرایط لازم برای تکامل حیات به وجود نمی‌آمد پس می‌بینید که یک باکتری کوچک و تک سلولی چه نقشی در تکامل حیات داشته است حذف هر یک از اجزای حیات می تواند به همین آسانی منجر به نابودی کل مجموعه حیات شود.

اهمیت جنگل ها

پس می‌توان گفت که درختان و جنگل ها از تکامل باکتری ها به وجود آمده اند جنگل ها را امروز از آن جهت شُش های زمین می نامند چون علاوه بر تولید اکسیژن وظیفه جذب گاز کربنیک و تصفیه هوا را نیز بر عهده دارند. پدیده گازهای گلخانه ای هم حتما بارها و بارها به گوشتان خورده است گازهای گلخانه ای گاز هایی هستند که در اثر سوخت های فسیلی خودروها ، صنایع و سوخت های خانگی وارد هوا شده اند و به صورت یک پوشش شفاف مانع بازتابش نور خورشید به بیرون از جَو می شوند جلوگیری از باز تابش آفتاب، آرام آرام باعث گرمایش زمین می شود نتیجه این گرمایش، فضایی است که امروزه در سطح جهان به وجود آمده است مثل خشکسالی ها، مرگ جنگل ها، باران های سیل آسا، طغیان رودخانه ها و…

هر روز که می گذرد بر میزان تولید گاز کربنیک افزوده می شود چون تعداد و مصرف خودروها، تعداد و مصرف کارخانجات و میزان مصرف سوخت های خانگی به دلیل افزایش جمعیت و افزایش خانه‌سازی هر روز بیشتر می شود اما از آن سو هر روز هم به گونه ای نگران کننده از وسعت جنگل ها و درختان آن هم در اثر ندانم کاری و دستکاری بشر کاسته می شود. بنابراین هر روز بیشتر از روز پیش گاز کربنیک تولید می شود هر روز کمتر از روز پیش گاز کربنیک از هوا گرفته می شود و هر روز کمتر از روز پیش اکسیژن به هوا پس داده می شود و همه اینها یک معنی بیشتر ندارد و آن هم پایان تدریجی حیات است.

از دست ما چه کار بر می آید؟

ما دو راه بیشتر در پیش نداریم هم باید از جنگل‌های کنونی مثل جانم محافظت کنیم و به گسترش روز افزون آنها کمک کنیم مثل کاشت درخت و نهال و هم از تولید گاز کربنیک به میزان بسیار زیادی کم کنیم.

  • جنگل ها بیشتر از آن برای ما ارزش دارند که آنها را ببرند و جای آنها چند من گندم بکارند.
  • جنگل ها بیشتر از آن برای ما ارزش دارند که آنها را ببرند و جای شان خانه و برج و شهرک بسازند.
  • جنگل ها بیشتر از آن برای ما ارزش دارند که وسط آنها جاده، خیابان و شاهراه کشیده شود.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 59017 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها