جدیدترین سایت

اثرات ورزش صحیح بر تقویت مغز و حافظه خانمها - جدیدترین سایت

مسابقه کاربران برتر فایل ناب
تنظیم شرایط محیطیفایل ناب | ایجاد فروشگاه فایل

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96

مسابقه ویژه فایل ناب در بهار 96
فایل بفروشید ، درآمد کسب کنید و جایزه بگیرید

هفت دوره از مسابقات فایل ناب را در کنار شما کاربران عزیز بودیم و تلاش کردیم که با جوایزی هرچند کوچک ، قدردان زحمات و تلاش های شما عزیزان باشیم. در بهار 96 هم با هشتمین دوره از مسابقات فایل ناب در کنار شما خواهیم بود و همه با هم تلاش خواهیم کرد که در مسیر موفقیت پیش قدم باشیم.

جوایز ویژه بازاریاب های برتر:
بیش از 300 بازاریابی: 100,000 تومان
بیش از 600 بازاریابی: 250,000 تومان
بیش از 900 بازاریابی: 450,000 تومان

جوایز ویژه برای فروشندگان برتر:
آپلود بیش از 500 فایل: 50,000 تومان
آپلود بیش از 1000 فایل: 110,000 تومان
آپلود بیش از 2000 فایل: 250,000 تومان

اثرات ورزش صحیح بر تقویت مغز و حافظه خانمها ۲۵ بهمن ۱۳۹۶

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

اثرات ورزش صحیح بر تقویت مغز و حافظه خانمها

ورزش کردن صحیح کی تواند منجر به تقویت حافظه خانمها شود. در این مطلب به شما می گوییم که ورزش صحیح چه تاثیری بر حافظه زنان دارد.

یکی از بهترین راهها برای بهتر شدن تقویت حافظه در زنان فعالیت فیزیکی است. اگر برای بلند شدن از روی کاناپه و ورزش کردن دلیل بیشتری می خواهید باید بدانید که محققان نشان داده اند ورزش قدرت درک مغز را در زنان افزایش می دهد و کمک می کند تا از تاثیر افزایش سن در کاهش حافظه کاسته شود.

تقویت حافظه زنان با انجام ورزش صحیح

می خواهید برای یک امتحان آماده شوید؟ یا می خواهید حافظه خود را تقویت کنید؟ پس از کلاس آموزشی یا درسی خود بلافاصله ورزش کنید، البته اگر خانم هستید !
مطالعات جدید منتشر شده در مجله سلامتی بیان می کند، تنها ۵ دقیقه فعالیت ورزشی پس از یک دوره یادگیری، باعث تقویت حافظه در زنان جوان می شود. نویسنده این تحقیق، دکتر استیون و تیم او ۴ آزمایش با ۲۵۶ شرکت کننده انجام دادند. در اولین آزمایش ، ۷۴ دانشجوی کارشناسی – ۳۸ زن و ۳۶ مرد – ۱۹ و ۲۰ ساله ​​به دو گروه تقسیم شدند.
یک گروه پیش از کلاس آموزشی ، ۵ دقیقه ورزش سبک ( مثل قدم زدن ) انجام دادند اما گروه دیگر بدون فعالیت فیزیکی بر سر کلاس نشستند. پس از گذشت ۲۴ ساعت، محققان، حافظه شرکت کنندگان را بررسی کرده و سوالاتی درباره موضوعات تدریس شده در کلاس پرسیدند.
در آزمایشی دیگر افراد گروه دوم در شرایطی یکسان با آزمایش قبلی، به کلاس رفته و پس از آن ۵ دقیقه ورزش سبک انجام دادند. پس از گذشت ۲۴ ساعت باری دیگر درباره کلاس روز قبل از شرکت کنندگان سوالاتی پرسیدند.

اثرات ورزش صحیح بر تقویت مغز و حافظه خانمها

ارتباط ورزش صحیح در تقویت حافظه زنان

گروه اول در این روز فعالیتی نداشته و بدون ورزش بر سر کلاس رفتند.
در آخر دکتر …. اعلام کرد در گروه اول ، تاثیر مثبت کمی در حافظه زنان و مردانی که قبل از کلاس ورزش کرده بودند رویت شد اما در گروه دوم که پس از کلاس درس ورزش کرده بودند، پیشرفت قابل توجهی در حافظه زنان مشاهده گردید. آن ها می توانستند جزئیات و چهره ها و نام افراد را نیز به خوبی به یاد بیاورند.
وی افزود برای بیان قطعی این موضوع که ورزش پس از کلاس درس حافظه زنان را تقویت می کند ، نیاز به بررسی و مطالعات بیشتری توسط محققان دارد. علم پزشکی روز به روز درحال پیشرفت است و تاثیرات ورزش در هر زمینه را نیز به افراد نشان می دهد که واقعا یک ساعت ورزش کردن در طول روز موجب افزایش سلامتی در افراد می گردد.

چه نوع ورزشی برای تقویت حافظه مناسبتر است؟
مطالعات مختلف نوع ورزش خاصی را مشخص نکرده اند اما محققان می گویند که برای بهره مند شدن از منافع ورزش نیازی نیست که خود را خسته و فرسوده کنید. برخی مطالعات نشان می دهند که حتی پیاده روی مرتب هم به کارکرد بهتر مغز و تقویت حافظه کمک می کند. دانشمندان ارتباطی بین قلب سالم و مغز سالم یافته اند که نشان می دهد ورزش نه تنها برای قلب بلکه برای تمام بدن مفید است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 55078 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها